Tlenek węgla

Jeśli nie masz jeszcze czujnika tlenku węgla, należy zainstalować go jak najszybciej

Wszyscy wiemy jak ważne jest aby mieć zainstalowany detektor czadu w naszych domach. Wczesne wykrycie zapobiegnie utracie zdrowia a nawet życia.

Tlenek węgla

detektor tlenku węgla czadu hydraulik
Tlenek węgla jest produktem ubocznym spalania gazu ziemnego lub węgla. Wszystkie urządzenia gazowe podczas spalania generuje pewną ilość tlenku. Prawie wszystkie z nich mają zabezpieczenia do bezpiecznego usuwania szkodliwych oparów które tworzą,jednak kiedy te zabezpieczenia ulegną awarii lub jest niesprawna wentylacja to cichy zabójca wycieka do domu. Tlenek węgla jest bezwonny, bez smaku, i niewidoczny. Nie ma sposobu na wykrycia go przez człowieka.
Tlenek węgla wiąże się z receptorami tlenu we krwi, zatruwając organizm przed pochłanianie tlenu potrzebnego do normalnego funkcjonowania.Objawy zaczadzenia to zawroty głowy, zaburzenia widzenia, nudności, utrata przytomności i ostatecznie śmierć. Jeżeli dana osoba zaczyna odczuwać wcześnie skutki zatrucia tlenkiem węgla to powinna natychmiast wyjść z domu i wezwać pogotowie. Najbardziej niebezpieczny scenariusz zatrucia tlenkiem węgla występuje podczas gdy śpimy. W tym przypadku, są bardzo małe szanse na przeżycie. To dlatego bardzo ważne jest ( mieć zainstalowane detektory tlenku węgla w domu.